17.2 C
Skopje
17.6.2019 - 23:20

Ознака: теленор

Теленор ги продава бизнисите во централна и источна Европа

Норвешката телекомуникациска компанија Теленор постигна договор за продажба на работењето во централна и источна Европа на чешката инвестициска компанија ППФ за 2,8 милијарди евра. -...