Ознака: телекомуникациски закани

Трамп прогласи вонредна состојба поради телекомуникаци закани

Американскиот претседател Доналд Трамп, прогласи вонредна состојба во земјата со цел да им забрани на американските телекомуникациски мрежи да купуваат од странските компании кои...