13.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:33

Ознака: „Телеграф“

Британија го виде малото бело кенгурче од Скопје

Британскиот весник „Дејли ескпрес“ ги објави ексклузивните фотографии на нашиот колега Горан Анастасовски, кој имаше чест да го овековечи излегувањето на бебето на белиот...

Фотовест: Безусловната љубов не постои само кај луѓето

Нашиот колега Горан Анастасовски ги лови убавите и слатки моменти на жителите на Скопската зоолошка градина повеќе од петнаесет години. Негова фотографија, на која...

„Телеграф“: Еден од Русите осомничени во случајот Скрипал е разузнавачки офицер

Британскиот весник „Дејли Телеграф“ тврди дека еден од двајцата Руси обвинети за труењето на пребеганиот руски агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија во...

Филхармонија во престижно лондонско списание

Текст за историјатот на Македонската филхармонија, за официјалното отворање на новата концертна сала, и рецензија на видниот англиски музички критичар од „Телеграф“, Џефри Норис...