-0.2 C
Skopje
5.12.2021 - 2:03

Ознака: телевизија

Талибанците ги исклучуваат интернетот и телевизијата

Режимот на Блискиот Исток го прекројува Авганистан Со враќањето на талибанците на власт, Авганистанците се плашат дека ќе им биде укинат слободниот пристап до интернет...

Новото продолжение на „Сексот и градот“ нема да се обиде да...

Во новото продолжение на серијата „Сексот и градот“ ќе учествуваат само Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис, додека Ким Катрал, која ја...

Каналите „Арена Спорт“ отсега достапни и за корисниците на „НЕОТЕЛ“

Од денеска, на големо задоволство на љубителите на спортски содржини, „НЕОТЕЛ“, покрај каналите „Спорт Клуб“ и „Евроспорт“, во рамките на својата понуда го вклучи...

Симпсонови го прославија 31-от роденден

Помина точно триесет и една година откако Симпсонови седеа на каучот во семејната куќа во Спрингфилд, го вклучија телевизорот и ја гледаа првата официјална...

Хари и Меган ќе ја жртвуваат посакуваната приватност за милионите на...

Меган Маркл и принцот Хари ќе снимаат реално шоу за „Нетфликс“ во траење од три месеци. Тие тврдеа дека ја сакаат својата приватност, но...

Елен Деџенерис јавно се извини и вети „ново поглавје“

Елен Деџенерис го искористи својот монолог за време на почнувањето на новата сезона на нејзиното дневно ток-шоу, за да се осврне на обвинувањата за...

Славните бранители не ѝ прават услуга на Елен

Славните личности сакаат светот да знае дека Елен Деџенерис е фина кон нив, реагирајќи на медумските тврдења за лошото постапување со вработените во нејзиното...

Сопругот на Елен Помпео престанал да ја гледа хит-серијата „Вовед во...

„Вовед во анатомија” е  позната како една од најдобрите, најдолготрајни телевизиски серии досега. Со седумнаесет сезони нема индиции наскоро да запре. И покрај популарноста...

Продолжен рокот во кој операторите треба да извршат пререгистрација на програмските...

Со владина интервенција во уредбата за Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги временскиот период во кој операторите беа должни да извршат пререгистрација на...

ССМ: Прекинот на програмата е на штета на граѓаните и на...

Сојузот на стопански комори на Македонија се обраќа во знак на револт како резултат на исклучувањето на програмите од страна на операторите кои се...