Ознака: телевизија

Хари и Меган ќе ја жртвуваат посакуваната приватност за милионите на...

Меган Маркл и принцот Хари ќе снимаат реално шоу за „Нетфликс“ во траење од три месеци. Тие тврдеа дека ја сакаат својата приватност, но...

Елен Деџенерис јавно се извини и вети „ново поглавје“

Елен Деџенерис го искористи својот монолог за време на почнувањето на новата сезона на нејзиното дневно ток-шоу, за да се осврне на обвинувањата за...

Славните бранители не ѝ прават услуга на Елен

Славните личности сакаат светот да знае дека Елен Деџенерис е фина кон нив, реагирајќи на медумските тврдења за лошото постапување со вработените во нејзиното...

Сопругот на Елен Помпео престанал да ја гледа хит-серијата „Вовед во...

„Вовед во анатомија” е  позната како една од најдобрите, најдолготрајни телевизиски серии досега. Со седумнаесет сезони нема индиции наскоро да запре. И покрај популарноста...

Продолжен рокот во кој операторите треба да извршат пререгистрација на програмските...

Со владина интервенција во уредбата за Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги временскиот период во кој операторите беа должни да извршат пререгистрација на...

ССМ: Прекинот на програмата е на штета на граѓаните и на...

Сојузот на стопански комори на Македонија се обраќа во знак на револт како резултат на исклучувањето на програмите од страна на операторите кои се...

Кабелските оператори протестираа со времен прекин на програмата

Македонските оператори вечерва времено прекинаа со реемитувањето на ТВ-програмите, освен на јавниот сервис МРТВ, во знак на протест поради, како што велат, неуставни обврски...

Кабелските оператори најавија времени прекини на телевизиските програми

Македонските оператори информираат дека од 21 јуни (недела) се принудени да почнат со времени прекини во реемитување на сите телевизиски програми, освен на јавниот...

Би-би-си би можел да ги стави актерите во карантин за да...

Британскиот јавен сервис Би-би-си разгледува планови за рестартирање на производството на повеќе телевизиски серии стопирани од пандемијата, објавува „Гардијан“. Меѓу нив се разгледува и...

„Карантин-телевизијата“ зема замав во САД

Пандемијата на коронавирус значително го промени животот низ целиот свет, а не го прескокна ниту Холивуд, пишува „Ју-ес-еј тудеј“. Додека најголемиот дел од снимањето...