10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 14:24

Ознака: Тежина

УЕФА: Повеќе не е соодветно голот на гости да носи поголема...

ФУДБАЛ Европската фудбалска унија (УЕФА) го укина правилото за предност на тимот со повеќе постигнати голови на гости при вкупен нерешен резултат во нокаут-дуели, за...

Намалувањето на тежината предизвикува нови шпекулации за севернокорејскиот лидер

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун предизвика нови шпекулации поврзани со неговото здравје, откако на новообјавени фотографии се забележува дека тој видно ослабнал, пренесува „Гардијан“. Јужнокорејската новинска...

Чиј збор има поголема тежина?

Повикот до партиите и до верските заедници да се вклучат со свои активности за издигнување на свеста за опасноста од ширењето на коронавирусот, по...

Македонија во два втори барабани со различна „тежина“

За ждрепката за баражот за СП, Македонија е во вториот барабан, со силни можни ривали. Во квалификациите за ЕП 2022, пак, Македонија е, исто...

Медицински совети – Гените не се пресудни за вашата тежина

Според најновите истражувања, генетиката не е пресудна кога е во прашање веројатноста да станете дебели. Со години генетските истражувања им сугерираа на луѓето дека...

Тежината на искажаниот збор во весник и на Фејсбук не е...

Она што ќе остане кажано и запишано на хартија останува трајно архивирано, додека изјавите дадени на Фејсбук или на Твитер за брзо време се...