Ознака: Тедрос Аданом Геберејесус

СЗО: Смртноста од коронавирусот повисока од грипот, но ширењето може да...

Околу 3,4 отсто од луѓето кај кои е потврден вирусот Ковид-19 починале што е повеќе од стапката на смртност од сезонскиот грип која е...