Ознака: театри

Вирус меѓу музичарите во миланска „Скала“, затворени два театри

Според весникот „Ил Фато Котидијано“, 21 музичар на познатиот милански театар „Ла Скала“ биле заразени со коронавирус, а инфекцијата се шири и меѓу уметниците...

Се отвораат кината и театрите во Србија, дозволени се и концерти

Српскиот епидемиолог Предраг Кон изјави дека Кризниот штаб на Владата на Србија за борба против епидемијата на коронавирусот донесе одлука од понеделник да дозволи...

Италија ги отвори кината, театрите и аеродромите

Во Италија од денеска почнува нова фаза од попуштање на мерките воведени поради коронавирусот: по три и пол месеци блокада, денес ќе започнат со...

Шпанија од понеделник ги отвора рестораните, кината, театрите…

Строгите мерки во Мадрид и Барселона од понеделник ќе бидат олеснети – ќе бидат отворени рестораните и кафулињата, но само летните тераси, а ќе...

Театрите со отчет до министерот за култура

Министерот за култура Хусни Исмаили, во рамките на своите редовни активности за посета на националните установи од областа на културата, денеска ги посети Македонскиот...

Претстави и концерти од средината на јануари

Театрите во Скопје од средината на месецов ќе ги прикажат првите претстави во 2019 година. Македонската опера и балет традиционалниот концерт за празникот Василица ќе...

Од осми до 15 јуни 53-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“

Од осми до 15 јуни во Прилеп ќе се одржи 53 издание на МТФ „Војдан Чернодрински“. Ова денеска на прес конференција го соопшти уметничкиот...

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/wPxl) Episode 8 at Crunchyroll crunchyroll 30 days free trial 2020

Watch World Trigger 2nd Season Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/pAp8/ep-2) at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z