13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 5:26

Ознака: театар „Војдан Чернодрински“

Утревечер во прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ премиера на „Арапска ноќ“

„Арапска ноќ“ од Роланд Шимелфениг, во режија на Зоја Бузалковска е претставата што театарот „Војдан Чернодрински“ утревечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе на матичната...