Ознака: тв дуел

„Рекет“, судството и изборите главни теми во соочувањето на Заев и...

Во денешната предизборна дебата на ТВ 24, лидерите на СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, за првпат се соочија очи в очи...

Договорени ТВ-дуели на претседателските кандидати

Четири ТВ-дуели ќе имаат претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Гордана Силјановска-Давкова и Стево Пендаровски за време на кампањата за претстојните претседателски избори, која...

Дескоска ги добила амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по ТВ дуелот

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ...

Заев: Подготвен сум за дуел со Мицкоски во секое време

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш повтори дека прифаќа телевизиски дуел во кое било време и во кој било медиум со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

ВМРО-ДПМНЕ го повикува Заев на ТВ дуел со Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ го повикува лидерот на СДСМ и премиер на Р. Македонија Зоран Заев на ТВ дуел со Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ. -Господине Зоран Заев,...

Мицкоски побара оставки на министрите за внатрешни и надворешни работи и...

Оставки на министри, намалување на даноците, гасификација на Македонија, како и предновогодишен телевизиски дуел со премиерот Зоран Заев вечерва на митингот пред Владата на...

Дуелисти (Црвената и Сивата Вратоврска)

Очекував Црвената и Сивата Вратоврска нешто да гугнат посуштински за Името, за геноцидот што ни е подготвен. Да. Но, за жал, и двете Вратоврски...

ТВ-дуелот, пресудата на Трамп и грчката блокада

Во САД дури ни претседател на држава не може да блокира некого на Твитер, додека, од друга страна, Грција со години го блокира целиот...

Заев и Мицковски вечерва на прв ТВ дуел на МТВ

Македонската телевизија вечер, во 20 часот, ќе го организира првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот...