Ознака: тв вис

Пожарот не го скрши духот на вработените во ТВ ВИС

Димитар Мицев, сопственикот на телевизијата, вели дека и покрај тоа што објектот и опремата се пеплосани, за него и за сите струмичани, ТВ ВИС...

Новинарските организации апелираат за помош за „ТВ Вис“ која ја зафати...

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија упатуваат заеднички апел до локалната самоуправа,...

Пожар во струмичката телевизија ВИС – гореа студиото и техниката

Утрово изби пожар во зградата во која се наоѓаат просториите на ТВ ВИС во Струмица. Од телевизијата пренесуваат дека пожарот ги зафати телевизиското студио и...