3.8 C
Skopje
8.12.2021 - 10:24

Ознака: твит

Твитот на Заев како повод за нови грчки опструкции

Грција бара исполнување на обврските од Преспанскиот договор, а своите не ги исполнува Повеќе од очигледно е дека Грција инсистира на спроведување на Преспанскиот договор само...

„Мал“ министерски твит предизвика лавина реакции

Како несоодветно, неодговорно и непотребно во дипломатски размери (иако навистина неформално, преку Твитер), експертите го оценуваат заземањето страна на македонскиот министер за надворешни работи,...

Мала книжарница со еден твит привлече клиенти од целиот свет

Книжарницата „Петерсфилд“ во Хемпшир, Велика Британија, првпат во својата 100-годишна историја немаше ниту еден купувач, сè додека не се случи тажниот пост објавен на...

Како еден твит урива бизнис вреден милијарди

Присуството на НБА во Кина се проценува на четири милијарди долари, со што најсилната светска кошаркарска лига и дел од нејзините играчи би можеле...