-2.3 C
Skopje
27.1.2022 - 9:21

Ознака: твитер

Русија ги казни „Твитер“, „Фејсбук“ и „ТикТок“ поради забранета содржина

Русија денеска ја казни компанијата „Мета“, сопственик на „Твитер“ и „Фејсбук“, и „ТикТок“ затоа што не ја избришале содржината што владата ја смета за...

Индиец и на врвот на управувачката пирамида во „Твитер“

Во „Твитер“ започнува нова ера - компанијата ќе ја води Индиецот Параг Агравал. Со тоа, како шеф на голема технолошка компанија, тој им се...

Дваесет најпопуларни профили на Твитер

Социјалната мрежа Твитер во просек месечно ја користат 67 милиони луѓе од целиот свет, а интернет-страницата „Бренд воч“ презентира статистика и покажа кои корисници...

Падна Твитер во САД, Велика Британија и Нов Зеланд

Социјалната мрежа Твитер падна во некои земји, па илјадници корисници ширум светот пријавуваат проблеми што ги имаат кога се најавуваат на нивниот профил преку...

Трамп побара од судот „Твитер“ да му го врати профилот

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп побара од федералниот судија во американската држава Флорида да му нареди на Твитер повторно да го активира неговиот профил,...

Твитер-профилот на Филипче повторно е активен

Твитер профилот на Венко Филипче повторно е активен, како што објави самиот министер за здравство. - Добро утро, мојот официјален твитер профил е повторно активен....

Твитер-профилот на Филипче блокиран поради погрешен код за верификација

Твитер-профилот на министерот за здравство д-р Венко Филипче, утрово беше ставен на рестрикција од страна на „Твитер“, од причина што, ненамерно, при логирање беше...

Трамп ги тужи Фејсбук, Твитер и Гугл

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ги тужи трите најголеми технолошки компании – Фејсбук, Твитер и Гугл – како и нивните извршни директори. Тoj тврди...

Нигерија и Трамп застанаа заедно против Твитер

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, ја поддржа одлуката на Нигерија за забрана на социјалната платформа Твитер, откако претходно од неа беше отстранета објава...

Твитер вести

Фудбалот е игра во која се игра 90 минути и во која секогаш победува Германија. Македонецот: Држи ми го пивото. Фудбалот е игра...