23.7 C
Skopje
17.7.2019 - 11:22

Ознака: Твитер-дипломатија

Твитер-дипломатија и политичко рандеву во Сингапур

Многу актери се вклучени во решавање на замрзнатото севернокорејско прашање за истото тоа да заврши со неуспех. Истовремено, неговото решавање ќе го иницира и...