26.5 C
Skopje
14.10.2019 - 15:41

Ознака: тајфунот Мангхут

Најмалку 70 исчезнати на Филипините по разорувачкиот тајфун

Стотина спасувачи денеска ја продолжуваат потрагата по десетиците исчезнати во масовниот одрон на тлото, предизвикан од тајфунот Мангхут, одговорен за смртта на 81 лица...