16.4 C
Skopje
30.3.2020 - 17:37

Ознака: тајна служба

Тајната служба запре „сомнително возило“ кое се обиде да влезе во...

Американската тајна служба запре возило, кое се обиде да влезе во Белата куќа. Возачот бил приведен рано изутрината од агентите на тајната полиција кои...

Трамп под будното око на тајната служба

Безбедноста на американскиот претседател Доналд Трамп не е мала работа. Тајната служба држи постојано будно око и секогаш е подготвена да го заштити американскиот...

Доживотен затвор за двајца поранешни југословенски разузнавачи

Врховниот суд на Германија со седиште во Карлсруе ги потврди казните доживотен затвор за Јосип Перковиќ и Здравко Мустач, поранешни припадници на хрватската и...