Ознака: тајланд

Исчезнатите тајландски момчиња пронајдени живи по девет дена

По деветдневна потрагата пронајдени се живи 12-те момчиња и нивниот фудбалски тренер, кои беа исчезнати во поплавена пештера во Тајланд. Локалните власти соопштија дека 13-темината...

Млади фудбалери три дена блокирани во поплавена пештера во Тајланд

Властите во Тајланд се обидуваат да спасат дванаесет млади фудбалери и нивни тренер, кои веќе три дена се блокирани во поплавена пештера во северниот...

Дрога вредна 29 милиони долари запленета на Тајланд

Тајландската полиција заплени дрога во вредност од 29 милиони американски долари и уапси 11 лица во редица акции од минатата недела, соопштено е денеска. Во...