Ознака: тајландски момчиња

Кој го спаси спасителот?

Британецот Џош Братчли кој беше дел од спасувачкиот тим што успеа да го спаси фудбалскиот тим кој беше заробен во пештера во Тајланд, минатата...

Младите тајландски херои првпат излегоа во јавност

Прашањата што беа поставени од новинарите на прес-конференцијата претходно беа одобрени и проверени од детски психијатар, за да се осигурат властите дека прашањата нема...

Првото јавно појавување на тајландските момчиња откако беа спасени од пештерата...

Дванаесетте тајландски момчиња и нивниот фудбалски тренер, кои минатата недела беа спасени од поплавена пештера, денеска раскажуваа како ги минале двете седмици во мрак,...

Сите 12 деца и тренерот се спасени од пештерата во Тајланд

Сите 12 деца и тренерот се извлечени од пештерата во Тајланд каде беа заглавени од 23 јуни кога влегле во неа после тренинг. Сите досега...

Почна извлекувањето на тајландските момчиња од пештерата

Последната информација вчера, пред затворањето на денешниот број на весникот, е дека се извлечени 4 деца од страна на елитната тајландска единица „Фоки“ и...