Ознака: тајбрејк

Како до шаховска титула – со тајбрејк, со нов меч или...

Ова е тешко прашање, но засега сметам дека тајбрејкот е најдоброто решение. Тајбрејкот е еден вид бонус за кандидатот за освојување на титулата, за...

Венјун и Горјачкина ќе играат тајбрејк за светската титула

Актуелната светска шампионка во шах, Кинезинката Ју Венјун (2.584 рејтинг-поени, рангирана на второто место во светот) и руската предизвикувачка Александра Горјачкина (2.578, рангирана на...

Во исцрпувачко финале Раџабов во тајбрејк го победи Динг

Раџабов и Динг му се придружија на Каруана на Турнирот на кандидатите за предизвикувач на светскиот првак Карлсен. Третото место на СК во Канти...

Watch Attack on Titan (Dub) Episode 3 at website https://funimationfree.com. See more funimation streaming service

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 1 (https://animeflix.nl/m/9W95/ep-1) at website https://animeflix.nl. See more animeflix ponyo