3.3 C
Skopje
12.12.2019 - 0:18

Ознака: тајбрејк-историја

Испишана тајбрејк-историја на Вимблдон

Во мечот во машки двојки при резултат 12-12 во петтиот сет, се играше тај-брек, прв историски на Вимблдон во решавачки сет, што го добија...