3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 5:06

Ознака: Татран

Металург гостува кај Татран, кој се трка за влез во фајналфорот

Татран е одлична екипа и знаеме дека нема да биде лесно ако сите не го дадат најдоброто од себе. Очекувам подобра, поборбена и поквалитетна...

Брестовац: Верувам дека играчите ќе најдат сила и мотив за добар...

Металург денеска, од 19.30 часот, му гостува на словачкиот првак во 10-то коло од ЛШ Ракометарите на Металург уште еднаш не успеаја да ја материјализираат...

Брестовац: Се надевам на подобра и поборбена игра против Татран

Треба време, мислам дека со ова млада екипа сме на добар пат за две до три години да го достигнеме посакуваното ниво, рече Брестовац,...

Металург и против Татран без сили во финишот

И од овој меч имаме да извлечеме позитивни работи, со кои ќе ја подобриме играта во следните дуели, за да се израдуваме на првата...

Брестовац: Можеме да му парираме на Татран

Татран е добра екипа, но не е од врвот на европскиот ракомет. Ќе се обидеме да им ја неутрализираме играта и да не дозволиме...