Ознака: татко

Најмалку гледаме косовски филмови по принципот блиски а непознати

Неделата на косовскиот филм во Кинотеката на Македонија ќе покаже дека оваа кинематографија во последнава деценија се карактеризира со видливо отворање кон меѓународните копродукции,...

Син со нож го прободел својот татко

Битолчанец на 50-годишна возраст вчера бил прободен со нож од неговиот осумнаесетгодишен син при семејна расправија. Како што соопшти МВР, во 14:15 часот било пријавено...

Татко и син приведени откако нападнале полицајци во Ресен

Татко и син од Ресен се приведени синоќа откако нападнале неколку полициски службеници кои вршеле увид во сообраќајка во која учествувал синот. Како што соопшти...

Таткото на Шумахер има пристап до неговите 800 милиони евра

Таткото на Михаел Шумахер, Ралф, има целосен пристап до финансиите на својот син, открива германскиот весник „Бунте“.  Богатството на седумкратниот светски шампион се проценува на...

Канада ги укина термините „мајка“ и „татко“ во документите

Канада донесе одлука во официјалните формулари да ги замени термините „мајка“ и „татко“ со „родители“ и најави исфрлување на термините „господин“ или „госпоѓа“ од...