4.8 C
Skopje
25.10.2021 - 11:30

Ознака: татко

Таткото на Бритни Спирс повеќе нема да има надзор над нејзиниот...

Таткото на Бритни Спирс, Џејми Спирс, е суспендиран од конзерваторскиот надзор над имотот на поп пејачката, одлучи судија во Лос Анџелес во средата. На новото...

Труење, па давање е најверојатно причината за смртта на децата убиени...

Децата што во Хрватска беа убиени од страна на нивниот татко – Австриецот Харалд Копиц, најверојатно првично биле отруени, пишуваат хрватските медиуми. Според неофицијални информации,...

Татко си ги задавил трите деца во Загреб, oставил писмо на...

Три малолетни деца биле задавени од страна на нивниот татко во стан во Загреб, во населбата Млинови. Полицијата на местото на злосторството рано утрово откри...

Како да бидам подобар татко од Џеф Безос?

И затоа, наместо Џеф да се фали, како последна алапача во паланка дека со новиот „голф“ таа и нејзин Стојко стигнале на море за...

Татко направил робот-костум со кој му помага на синот да оди

Жан Луј Констанца е инженер по роботика од Франција, кој направи роботски костум што му овозможува на неговиот шеснаесетгодишен син Оскар да оди. Оскар, кој...

Maлолетник се обидел да го нападне татка си, но настрадал братот

Седумнаесетгодишен малолетник синоќа бил приведен оти се обидел да го нападне неговиот 46–годишен татко, а при обид да го спречи нападот со повреди се здобил...

Teшко повредено дете, таткото го удрил со автомобил

Во попладневните часови на 9 декември во полиција било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено тешко повредено дете од Скопје. Во меѓувреме,...

„Планината“ стана татко: „Детето ќе стане поголемо од мајка му за...

Стронгменот од Исланд, Хафтор Џулијус Бјорнсон, познат под прекарот „планината“, вчера стана татко на „силно“ момче. Бјорнсон, кој тежи 190 килограми и го глумеше Сер...

Татко и синови од Арачиново уапсени поради криумчарење и продажба на...

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, во соработка со Одделот за специјални операции вчера уапсиле пет лица, припадници на криминална група за...

Иранец ја обезглавил 13-годишната ќерка во име на честа

Иранските власти уапсија Иранец кој ја обезглавил ќерката тинејџерка на спиење минатата недела, пренесува ИРНА. Злосторството, наводно, се случило откако избегала од дома со...