10.8 C
Skopje
25.10.2021 - 13:06

Ознака: татами

Каратистите со скромен ефект во Мадрид

Македонските каратисти остварија вкупно три поединечни победи, односно по еднаш на татамите славеа Павлов, Заборски и Мојсовска. Шансите за пласман на ЛОИ во Токио...

Подготвен за секој предизвик на татамите

Задоволен сум од начинот на кој ја кревам формата, се чувствувам одлично и подготвено го чекам мојот настап на СП, вели Исмаил АЗИЗ ИСМАИЛ -...