15.8 C
Skopje
20.4.2019 - 15:16

Ознака: таргет-тврдина

Вкрстено испрашување на сведокот Костовски за „Таргет – Тврдина“

Со вкрстено испрашување од одбраната на сведокот Звонко Костовски денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет-Тврдина”. На прашања...

„Таргет- Тврдина“: Сведокот Костовски вкрестено испрашуван од обвинетиот Јакимовски

Со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од страна на обвинетиот Тони Јакимовски во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина” на Специјалното јавно...

Во Кривичен нови рочишта за „Таргет-Тврдина“ и „ТНТ“

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“ и „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во предметот „Таргет-Тврдина“ на...

Рочиштето за „Таргет-Тврдина“ одложено за трети април

Јавната седница во Апелацискиот суд во Скопје, на која ќе се одлучува за притворот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков го одложи денешното...

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство. Во предметот „Таргет-Тврдина“ на...

„Таргет-Тврдина“ продолжува на 14 март

Главната расправа за случајот „Таргет-Тврдина“ продолжува на 14 март со испрашување на сведокот Ѕвонко Костовски од страна на Специјалното јавно обвинителство. Костовски денеска во Кривичниот...

Костовски: Горан Грујевски побара да се направат четири сајтови во системот...

Сведокот Ѕвонко Костовски на денешното рочиште во Кривичниот суд за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство рече дека во 2011 година на барање на Горан Грујевски...

„Свиркачот“ Костовски: Никогаш немам маркирано броеви за прислушкување

Со директно испитување на вториот „свиркач“ Ѕвонко Костовски денеска во скопсиот Кривичен суд продолжи рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. -Имав можност за...

Продолжува судењето за „Таргет- Тврдина“

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, кој се однесува на незаконско следење...

„Таргет-Тврдина“: Лазаревски првпат влегол во системот за прислушкување во 2008 година

Со вкрстено испрашување од одбраната на „свиркачот“ Ѓорѓи Лазаревски, од МВР, во Кривичниот суд почна денешното рочиште за предметот Таргет-Тврдина на СЈО. Лазаревски денеска е...