Ознака: Тарантино

Тарантино: „Социјалната мрежа“ е најдобриот филм на деценијата

Квентин Тарантино ја прогласи драмата „Социјалната мрежа“ на Дејвид Финчер, за создавањето на Фејсбук, за најдобар филм на изминатата деценија. Говорејќи за „Премиер“, режисерот...

Талентот на Тарантино јасно присутен во „Си беше еднаш во Холивуд“

Доколку сте расположени за еден нетипично лежерен тарантиновски филм, тогаш неговиот деветти и, како што тој самиот љуби да посочи, негов претпоследен филм, „Си...

Кој ќе биде десеттиот и последен филм на Тарантино?

Култниот филмаџија го лансира „Беше еднаш во Холивуд“, својот деветти филм ова лето, изјавувајќи дека ќе се повлече по следниот, десетти по ред. Се...

Тарантино во шестата деценија од животот за првпат ќе стане татко

Познатиот холивудски режисер Квентин Тарантино (56) и неговата сопруга Даниела Пик (35) го очекуваат своето прво дете, пишуваат американските таблоиди. -Даниела и Квентин со голема...

„Тор: Рагнарок“ е омилен марвелов филм на Тарантино

Квентин Тарантино е луд за седмата уметност. Се чини дека има изгледано сѐ што е досега снимено, и не се плаши да го сподели...