Ознака: Танц фест

Се затвора „Танц-фест“ со „Секвенци“

Свеченото затворање на „Танц-фест“, со изведба на „Секвенци - Минато/Сегашност/Иднина“, ќе се одржи вечерва, во 20 часот, во Македонскиот народен театар. „Секвенци“ е приказ на...

Американски и македонски танчари на „Танц-фест“

Танчари од театарот „Далас блек денс“ од САД и млади артисти од културната програма „Инкубатор“ заедно ќе изведат претстава на „Танц-фест“, во Младинскиот културен...

Претставата „Идентитети“ го отвора годинашниот „Танц-фест“

Отворањето на 15-то јубилејно издание на „Танц-фест“ ќе се одржи вечерва, во 20 часот, во македонскиот народен театар со премиера на „Идентитети“ - најновата...

„Танц фест“ од 4 до 23 април

Под мотото „Идентитети што не смеат да се пропуштат!“, од 4 април на повеќе сцени ќе се одржува 15. „Танц фест“. Фестивалот ќе биде...

„Тишина, на турнеја сме!“ го затвора „Танц-фест“

Компанијата „Покемон“ е една од најатрактивните француски танцови компании, кои ја негуваат синергијата помеѓу современиот танц и хипхопот Со претставата „Тишина,на турнеја сме!“ вечерва, во...

Програмата „Шер“ на „Танц-фест“

Во рамките на „Танц-фест“, а во соработка со универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип, од денеска до 21 април, ќе се одржи програмата насловена „Шер“...

„Танц-фест“ со програма за креативен развој на децата

Како фестивал ја гледаме оваа програма како можност за развој на децата во креативна насока и нивен развој и во насока на комуникацијата. Оваа...

„Егзистирање“ на „Танц-фест“

Вечерва во 20 часот, во МКЦ, во рамките на „Танц-фест“ на програмата е претставата „Егзистирање“, најновата премиера на „Скопје танцов театар“. Составена е од...

Претстава инспирирана од Вирџинија Вулф за почеток на „Танц-фест“

„Танц-фест“ вечерва, во 20 часот, во МНТ ќе ја започне програмата во „Годината на танцот“, со предотворање на музика на „Крафтверк“ и учество на...

Почнува „Танц фест“

Со танцовата претстава „Орландина“ на 4 април во Македонскиот народен театар во Скопје, свечено ќе биде отворен Танц Фест 2018 на кој ќе настапат...