29.7 C
Skopje
24.8.2019 - 12:09

Ознака: ТАНАП

Поврзани ТАП и ТАНАП гасоводите

На церемонија на границата меѓу Грција и Турција беше извршено поврзување на „Трансјадранскиот гасовод“ (ТАП) и „Трансанадолскиот гасовод“ (ТАНАП). Како што јави АНА-МПА, на церемонијата...

Пуштен во употреба гасоводот ТАНАП

Претседателите на Турција и Азербејџан, Реџеп Тајип Ердоган и Илхам Алиев денеска на свечена церемонија во турскиот град Ескишехир го пуштија во употреба „Трансанадолскиот...

Гасоводот ТАНАП официјално почнува со работа

Во јужниот гасен коридор се вложени 40 милијарди долари и со него ќе се носи каспискиот гас низ Азербејџан, Грузија, Турција, Грција, Албанија и...