10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 20:32

Ознака: Тамара

Обложувачниците погодија за осум од десетте финалисти на првата евровизиска вечер

Обложувачниците се подобрија во однос на минатогодишното полуфинале и оваа година погодија дури осум од десетте учесници во финалето на „Евровизија 2019“ во Тел...

Зошто песната на Тамара би можела да победи во Тел Авив

Песната „Proud“ на Тамара би можела да победи на годинашната „Евровизија“, според американскиот магазин „Билборд“ кој ја вброи Македонија меѓу 12 фаворити на музичкото...

Тамара на седмо место во финалето, според обложувачниците

За „Нова Македонија“ од Израел, Марија Таушанска По неколкуте проби на евровизиската сцена, Тамара со Proud се искачи на 13-тото место, а според некои прогнози...

Успешна првата проба на Тамара на евровизиската сцена

Во Тел Авив почнува да се чувствува евровизиската атмосфера. Градот се полни со илјадници евровизиски обожаватели, има околу 1.500 акредитирани новинари, пејачите од 41...

Тамара сними евровизиска разгледница во Тел Авив

Тамара Тодевска, деновиве во Тел Авив, Израел ја сними разгледницата што ќе се емитува пред нејзиниот настап во второто полуфинале на 64-та „Евровизија“, на...

Апелација го врати предметот на дедото на Тамара на почеток

Апелацискиот суд Скопје го врати предметот за случајот со дедото на малата Тамара на почеток. Љупчо Стојановски на 12 јули годинава беше осуден на...

Обвинетите во предметот за смртта на малата Тамара се изјаснија за...

Дванаесеттемина обвинетите во предметот за смртта на малата Тамара Димовска од Велес на денешното рочиште во Кривичниот суд, откако беше прочитано обвинението, се изјаснија...

По три години Тамара со нова песна – „Довидување таго“

По три години музичка пауза и денови посветени на мајчинството, Тамара Тодевска деновиве ги израдува обожавателите со новата песна „Довидување таго“, за која е...