15.8 C
Skopje
21.9.2021 - 0:34

Ознака: Тамара

Заев: Тамара се извини за химната, тоа е потврда дека е...

Тамара се извини за пропустот со македонската химна на синоќешната прослава на Денот на независноста во Амбасадата на САД во Скопје и тоа потврдува...

Тамара е најдобар женски вокал на „Евровизија“

Дури 23,3 отсто од гласачите на изборот за евровизиските радионагради за најдобар женски вокал ѝ го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска,...

Заев се сретна со евровизискиот тим

Премиерот Зоран Заев ја прими Тамара Тодевска и комплетниот авторски и сценски тим што оваа година настапи на изборот на Песна на Евровизијата –...

Грчки новинар го предвиде влегувањето на Тамара во финалето

Бев сигурен дека Тамара ќе биде меѓу финалистите, но нема да лажам, не очекував дека на крајот на табелата ќе се најдете на седмото...

Ало, една Тамара, итно!

Веднаш да кажам дека насловот е „позајмен“ од ФБ-пријателка имењачка. Во една реченица го изрази сето она за што мене ќе ми треба колумна....

Тамара прва од гласовите на жирито, а седма во финалето

Македонската претставничка на „Евровизија“, Тамара Тодевска сепак заврши на седмото место на евровизиското финале и на првата позиција според гласовите на жири комисијата. На интернет...

Тамара со „Proud“ ни го донесе најдобриот евровизиски пласман досега

Ние од МРТ сме исклучително задоволни од ефектот што го постигна овој наш проект во широките регионални музички рамки и верувам дека ќе биде...

Царовска: Тамара е нашиот морален победник, нашата гордост

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и заменик министерот за култура Владимир Лазовски, беа претставници на Владата кои вчера со граѓаните на...

Веќе нѐ вбројуваат меѓу фаворитите

По влезот на Тамара во финалето на „Евросонг“ Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив Многу сум горда што по седум години ја вратив мојата земја...

Тамара: Најгорда сум на мојот тим, но и на сите Македонци

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Лавина од комплименти, убави зборови и поддршка предизвика синоќешниот настап на Тамара Тодевска на второто полуфинале на...