9 C
Skopje
19.2.2019 - 14:23

Ознака: Тамара

Апелација го врати предметот на дедото на Тамара на почеток

Апелацискиот суд Скопје го врати предметот за случајот со дедото на малата Тамара на почеток. Љупчо Стојановски на 12 јули годинава беше осуден на...

Обвинетите во предметот за смртта на малата Тамара се изјаснија за...

Дванаесеттемина обвинетите во предметот за смртта на малата Тамара Димовска од Велес на денешното рочиште во Кривичниот суд, откако беше прочитано обвинението, се изјаснија...

По три години Тамара со нова песна – „Довидување таго“

По три години музичка пауза и денови посветени на мајчинството, Тамара Тодевска деновиве ги израдува обожавателите со новата песна „Довидување таго“, за која е...