Ознака: Тамара Тодевска

Македонија ќе настапи во првата половина на финалето на Евровизија 2019

Македонија влезе во финалето на Евровизија по шест години пауза. Иако Тамара Тодевска настапи претпоследна, неизвесноста и нетрпението траеа кратко откако името на Македонија...

Тамара Тодевска влезе во финалето на „Евровизија 2019“

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Тамара Тодевска со својот одличен, сигурен, мошне емотивен настап, кој беше награден со бурен аплауз во салата,...

Погледнете го евровизискиот настап на Тамара Тодевска во Тел Авив

Македонската претставничка Тамара Тодевска го имаше својот настап со песната „Proud“ во Тел Авив, Израел, во втората полу-финална вечер на 64-от Избор на песна...

Најскапи билети за финалето на Евровизија досега

Билетите за финалето на Евровизија што ќе се одржи на 18 мај во Тел Авив чинат 1.000 евра. Ова се најскапите билети за едно...

Трите желби на Тамара

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Израел, Марија Таушанска Денеска е „Денот Д“ за македонскиот евровизиски тим. Како 17-ти по ред во втората полуфинална вечер,...

Тамара поради технички пропусти настапи двапати на генералната проба

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Израел, Марија Таушанска Тукушто заврши првата генерална проба пред утрешното второ полуфинале на „Евровизија 2019“. На сцената на „Експо-центарот“...

Тамара: „Proud“ ми се случи во вистинско време!

На евровизиската сцена во Тел Авив „Proud“ првпат ќе прозвучи на 7 мај, кога ќе се случи првата фестивалска проба, која според Тамара е...

Тел Авив има одлична енергија и прекрасни луѓе

Тамара Тодевска, наша претставничка на „Евровизија“ Секојдневно добивам пораки од луѓе од Македонија и од Европа со благодарност за пораката на „Prоud“. Верувам дека...

Поддршка за Тамара од евровизиските обожаватели

Откако беше пуштена во етерот во петокот во централниот дневник на МРТ песната „Proud“ на Тамара Тодевска, со која ќе нѐ претставува во мај...

Претставена евровизиската „Горда“ на Тамара Тодевска

Музичкото видео за песната „Proud“ (Горда) на Тамара Тодевска, македонски претставник за натпреварот на Песна на Евровизија во Израел, беше премиерно емитувано вечерва на централните вести на Македонската...

Dragon Ball (Dub) (https://animeplanet.cc/m/KmG) Episode 153 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet jojo diamond is unbreakable

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 2 (https://kissanimeonline.com/m/XgeN/ep-2) at website https://kissanimeonline.com. See more kiss anime monster