5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 22:08

Ознака: Тамара Ангеловска

Промовирана стихозбирката „Песни“ на младата Тамара Ангеловска

Во библиотеката „Кочо Рацин” при Национална установа Центар за култура, Крива Паланка, синоќа беше промовирана дебитантската збирка поезија на младата 15-годишна кривопаланчанка Тамара Ангеловска,...