Ознака: „Талир“

Одложено судењето за предметот „Талир“

Поради истек на 90 дена од претходното рочиште, денеска од почеток требаше да почне судењето за предметот на СЈО „Талир“ за финансирањето на партијата...

Ново рочиште за предметот „Талир“

Судењето за предметот „Талир“ на Социјалното јавно обвинителство, што се однесува на незаконското финансирање на партијата ВМРО ДПМНЕ треба да продолжи денес во Кривичниот...

Судењето за „Талир“ на СЈО одложено за 16 април

Судењето за предметот „Талир“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој обвинети се Никола Груевски, Кирил Божиновски и Миле Јанакиески кои се товарат за...

„Талир“ одложен поради отсуство на бранителот на ВМРО-ДПМНЕ

Судењето за предметот „Талир“ на Специјалното јавно обвинителство се одложува за 2 април поради отсуство на бранителот на правниот субјект ВМРО-ДПМНЕ. „Талир“ се однесува за...

Во Кривичен рочиште за предметот „Талир“ на СЈО

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Талир“ на Специјалното јавно обвинителство, што се однесува за незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Во...

Отсуството на обвинетиот Илија Димовски го одложи судењето за „Талир“

Судењето за предметот „Талир“ на Специјалното јавно обвинителство, што се однесува за незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ е одложено за 7 март поради отсуство...

Почнува судењето за „Талир“

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Талир“ на Специјалното јавно обвинителство, што се однесува за незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Во...

Судот одлучи: Осман Шабани ќе го води случајот „Талир“

Педметотот со КОК бр. 3/19 од обвинителството означен како „Талир“ оформен по одобрен обвинителен акт на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и...

Судот го одобри обвинението за случајот „Талир“

Во целост е одобрено обвинението за случајот „Талир“ од Советот за оценка на обвинителен акт при Одделението за гонење организиран криминал и корупција при скопскиот...