Ознака: талир 2

Одложено судењето за „Талир 2“

Судењето за предметот „Талир 2“ на СЈО, судијката Даниела Алексова Стојановска го одложи за 15 октомври. Причина за одлагањето е доуредување на полномоштвата на...

Адвокатот на Груевски вели дека нема овластување да го застапува во...

Адвокатот на експремиерот Никола Груевски, Донче Наков, пред денешното судско рочиште за предмерот „Талир 2“ рече дека поради тоа што со преземањето на предметите...

Ристоска ќе го застапува „Талир 2“

Со овластување од државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Ленче Ристоска ќе го застапува предметот на СЈО „Талир 2” пред Кривичниот суд. Судењето е закажано...