16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 5:07

Ознака: Талат Џафери

Џафери и кинескиот амбасадор на примопредавањето таблети, донација од Кина

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, и амбасадорот на Народна Република Кина, Н.Е. Жанг Ѕуо, донираа 82 таблет-уреди за децата од ООУ „Крсте Петков Мисирков“...

Средба на Џафери со народниот правобранител

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, оствари средба со народниот правобранител на Република Северна Македонија, Насер Зибери, по повод предавањето на...

Македонија и Албанија делат заеднички интереси во надворешната политика

Средба Џафери-Мази Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска се сретна со главниот преговарач за пристапување на Албанија во ЕУ, Зеф Мази. Претседателот Џафери ги нагласи одличните...

Џафери учествуваше на виртуелен состанок со претседателите на парламенти на ЕУ

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска учествуваше на Конференција на претседатели на парламенти на земјите членки на ЕУ, во организација на Бундестагот на Сојузна...

Џефери нема да дозволи ВМРО-ДПМНЕ да формира повеќе пратенички групи

Собранискиот спикер Талат Џафери на денешниот брифинг, посочувајќи го проблемот со кворумот и опструкциите од опозицијата чии пратеници ја напуштаат салата кога треба да...

Пратениците се вакцинираат со „спутник“, Џафери очекува Собранието во мај да...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, утрово по почетокот на вакцинацијата на пратениците во салата „Борис Трајковски“ рече дека очекува во втората половина на мај...

Џафери: Заразените пратеници немаа контакт со ниту едно лице во Собранието

Двајцата пратеници заразени со коронавирус немале контакт со ниту едно лице во зградата на парламентот, порача претседателот на Собранието Талат Џафери на денешната прес-конференција,...

Џафери ја закажа седницата за економските мерки во нов обид за...

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре ја закажа пленарната седница на која треба да се изгласа петтиот сет економски мерки. Прво е закажана 32-та...

Џафери свика состанок на парламентарното претседателство

Парламентарното претседателство ќе засега на иницијатива на претседателот на Собранието Талат Џафери, за да разговара како ќе продолжи со работа законодавниот дом, по прекинот...

Мицевски го обвини Џафери дека од Собранието прави театар

На уште непочната седница, координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски и собранискиот спикер, Талат Џафери се скараа поради доцнењето на седницата, но и поради тоа...