14 C
Skopje
19.9.2018 - 7:45

Ознака: Талат Џафери

Џафери закажа продолжение на седницата на Комисијата за надворешна политика

Собраниската Комисија за надворешна политика денеска сепак ќе одржи седница, но не е предвидено експозе за надворешната политика да има шефот на дипломатија Никола...

Членовите на ДИК дадоа свечени изјави пред спикерот Џафери

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) денеска дадоа свечени изјави пред претседателот на Собранието Талат Џафери. Претседател на Комисијата е Оливер Дерковски, потпретседател Дитмире...

Џафери: Милошоски незаконски ги добил материјалите од кабинетот на Иванов

Класифицирани документи добиени од кој и да е орган, не можат да поседуваат лица без безбедносен сертификат, да бидат разгледувани на јавна седница и...

И ВМРО-ДПМНЕ ги достави до Џафери предлозите за членови на ДИК

Пратеничката група на опозициската ВМРО-ДПМНЕ претпладнево до кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери конечно ги доставила предлозите за членови на ДИК од нивната...

Џафери ги чека имињата од партиите за новите членови на ДИК

Во Собранието на Република Македонија речиси два часа се чека Кабинетот на претседателот Талат Џафери да го извести претседателот на Комисијата за прашања на...

Џафери-Хан: ЕУ ги вреднуваше напорите на Македонија, сега фокус врз обврските

Со Одлуката на Советот на ЕУ за отворање на патот за отпочнување преговори во јуни 2019 година, земјите членки испратија јасен сигнал дека ги...

Џафери: Наша должност е да ја развиваме парламентарната дипломатија

Преку парламентарната дипломатија ја јакнеме и развиваме демократија дома, во регионот и на глобално ниво, порачал денеска претседателот на Собранието на Република Македонија Талат...

Талат Џафери на Атлантска конференција во Хрватска

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска и утре во Шипан, Хрватска, ќе учествува на Конференција организирана од страна на Атлантскиот Сојуз...

Џафери: Коалицијата ќе одлучи кога Законот за јазиците ќе оди во...

Законот за јазиците ќе биде испратен во „Службен весник“ во соодветно време, повтори вчера претседателот на парламентот, Талат Џафери, на средбата со новинарите, истакнувајќи...

Џафери: Коалицијата ќе одлучи кога Законот за јазиците ќе оди во...

Законот за јазиците ќе биде испратен во Службен весник во соодветно време, повтори денеска претседателот на Парламентот, Талат Џафери, на средбата со новинарите, потенцирајќи...