Ознака: Талант Душебаев

Душебаев: Ракометот профитира со проширувањето на ЕП

Јас сум навистина задоволен и сметам дека ЕП е одлично организирано, вели Душебаев, кој во својата играчка кариера освои олимписко и светско злато, за...

„Планет-хендбал“ деветти пат избира тренер на годината

За годинава кандидати се Роберто Гарсија Парондо, Николај Јакобсен, Кристијан Берге, Талант Душебаев и Маик Мачула Деветта година по ред ракометниот портал „Планет-хендбал“ го организира...

Киелце – нова пречка за непоразениот Вардaр

Најголемата опасност за црвено-црните ќе доаѓа од бековските линии, каде што предничат поранешните вардарци, Циндриќ и Душебаев, како и Лијевски и Јурецки, а на...