Ознака: такси

Нападнат со боксови таксист од Скопје

Такси возач од Скопје вчера на „Партизанска“ бил нападнат со боксови по глава, а добил и удар со шише од двајца патници откако не...

Такси удри во група луѓе во центарот на Москва, 7 лица...

Најмалку седум лица се повредени кога едно такси возило денеска удри во група луѓе во центарот на Москва. Руските медиуми јавуваат дека таксито прво удрило...

Скопјани со дилема дали ќе се испива чашка повеќе со ваучер...

Веста дека кафеаните низ Скопје ќе даваат ваучери за такси-превоз на пијани гости сѐ уште не ја затвори граѓанската дебата, што потоа се разви,...

ФОТО: Нова атракција во Париз, пловење низ Сена со „морски балончиња“

Во главниот град на Франција Париз, на реката Сена, продолжуваат испитувањата на речни такси возила, план кој пред шест месеци беше прекинат. Целиот проект...

Ограбен таксист во Чаир

Таксист бил ограбен синоќа од две непознати лица во скопската населба Чаир, при што му бил одземен мобилниот телефон и му било искршено задното...