Ознака: такси

Нашол картичка во такси и купувал онлајн со неа

Полицијата поднесе кривична пријава против 26-годишно лице од Неготино поради оштетување и навлегување во компјутерски систем. Во текот на минатиот месец тој пронашол платежна картичка...

Курти ги укина таксите за Србија и БиХ

Косовскиот премиер во оставка, Албин Курти, објави дека косовската влада донела одлука за укинување на таксите за производи од Србија и Босна и Херцеговина. Курти...

Тој ја превезе до болница, a таа му пренесе коронавирус

Жената го запре таксито и кажа дека сака да оди во болница. Возилото заглави во сообраќајниот метеж бидејќи тоа е честа појава во тајландски...

Вучиќ: Потегот на Курти за укинување на таксите е трик

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, смета дека најавата на косовскиот премиер, Албин Курти, за укинување на таксите за стоката од Србија е трик. - Курти...

Харадинај: Одлуката за укинување на таксите го загрозува Косово

Поранешниот косовски премиер, Рамуш Харадинај, изјави дека одлуката на актуелниот премиер, Албин Курти, да укине дел од таксите за стоката од Србија е погрешна,...

Ричард Гренел: Приштина веднаш да ги укине таксите

Специјалниот пратеник на американскиот претседател за преговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, ја повика новата косовска влада во Приштина неодложно да ги укине...

Вучиќ: Дијалогот со Приштина ќе продолжи кога ќе се укинат таксите

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, во Париз изјави дека францускиот претседател, Емануел Макрон, на денешниот состанокот со него и со претседателот на Косово, Хашим Тачи,...

Србија е подготвена да се врати на дијалогот со Косово по...

Српскиот претседател, Александар Вучиќ во Њујорк се сретна со функционери од американскиот Стејт департмент, помошникот на државниот секретар, Филип Рикер, и специјалниот претставник за...

Лајчак: Реалноста е дека Косово не е признаено од пет членки...

Министерот за надворешни работи на Словачка, Мирослав Лајчак ја повика Приштина да ги укине таксите на српските производи и истакна дека реалноста е оти...

Харадинај: Нема да се откажам од таксите сè додека Србија не...

Поранешниот премиер на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека ако победи на изборите нема да се откаже од таксите сè додека Србија не го признае...