Ознака: тага

Стрес, депресија и празници во пандемија: Земете здив – може да...

Сезоната на празници знае да донесе и несакани гости - стрес и депресија. И не е ни чудо со толку готвење, шопинг, чистење, планирање...

Во Неапол нема да се спие – тагата за Марадона е...

Иако Марадона имаше статус на легенда во својата родна Аргентина, вистински статус на фудбалски бог имаше во јужна Италија, односно во Неапол, каде што...

Една голема сага и тага за Чаир

За таа меана и денес се раскажува и прераскажува, бидејќи ја отсликувала душата на Чаир. Пивото се точело од голем дрвен долап, се пиеле...

Дали среќата или тагата креира подобра уметност?

Неколкумина домашни уметници ги споделуваат своето мислење и искуство дали навистина чувството на задоволство ја убива потребата на еден уметник да создава добра уметност...

Зошто луѓето тагуваат по знаменитости?

Парижаните проговорија за тоа како катастрофалниот пожар во Богородичната црква ги натера да размислуваат за идентитетот, меморијата и заедничката култура. Во други делови на...

Оливија Њутн-Џон – слава помешана со тага и болка

Оливија Њутн-Џон е харизматична пејачка и актерка. Таа е и кантавторка, претприемачка, активистка за здрава животна средина, за правата на животните и поборничка за...