8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 9:03

Ознака: табли

Апликацијата „Табли“ го открива расположението на вашата мачка

Сопствениците на мачки што сакаат да ги фотографираат своите миленици сега имаат нов изговор да ги извадат своите паметни телефони, бидејќи со помош на...

Вандализирани новите табли на мостот „Око“

Новите седум метални табли пред спомениците на мостот „Око”, на кои пишува дека тие историски личности се дел од хеленистичката култура, утрово беа прекриени...

И Грција ќе ги менува таблите со старото име

Грција веќе ја призна Северна Македонија, а тоа ќе се одрази во секое официјално споменување, вклучувајќи ги и таблите, рече портпаролот на грчката Влада...

Поставени табли со новото име и на граничниот премин кај Делчево

На граничниот премин кај Делчево денеска беа сменети таблите со новото уставно име на Македонија- Република Северна Македонија. Новото име, Република Северна Македонија стапи на...

На граничниот премин „Богородица“ ќе биде поставена табла со новото име

На граничниот премин „Богородица“ кај Гевгелија денеска ќе  биде поставена табла со новото уставно име на државата, информираат од Царинската управа. Новото име, Република Северна...

До крајот на неделава табли со новото име

Денеска многу е веројатно дека ќе биде испратена вербалната нота од Атина до Скопје, со која ќе биде информирана македонската страна дека започна процесот...

Таблите со новото уставно име откако Атина ќе го ратификува Протоколот...

Министерствата, државните органи и институции, јавните претпријатија и акционерски друштва ќе треба да извршат промена на таблите на влезовите на институциите, а ќе се...

Нови едукативни табли и нови тоалети во скопската Зоолошка градина

Во Зоолошка градина во Скопје денеска беа поставени нови тоалети на две локации. Покрај стандардните тоалети, има и тоалет за хендикепирани лица и просторија...