6.4 C
Skopje
28.10.2021 - 5:04

Ознака: таблети

Џафери и кинескиот амбасадор на примопредавањето таблети, донација од Кина

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, и амбасадорот на Народна Република Кина, Н.Е. Жанг Ѕуо, донираа 82 таблет-уреди за децата од ООУ „Крсте Петков Мисирков“...

„Фајзер“ тестира таблета против ковид-19, се зема веднаш по првите симптоми

Компанијата „Фајзер“ која ја лансираше првата одобрена вакцина против коронавирус, ја спроведува првата фаза на клинички испитувања на антивирусна орална терапија што може да...

Приведен жител на Радовиш, кај него се пронајдени марихуана и таблети

Вчера во 16.35 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле В.А.(41) од Радовиш, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана...

Донација од 50 таблети за семејствата во неповолна социјална положба во...

Донација од 50 таблети од ПИ Витаминка и Преспав, преку Министерството за образование беше распределена денеска за семејства во неповолна социјална положба, односно ќе...

Донација од 55 компјутери и таблети за децата од населбата Бутел

Градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски подели 55 компјутери и таблети во сите основни училишта за учениците чии родители не можат да си дозволат да...

Франција ќе дели таблети со јод за жителите покрај нуклеарните централи

Франција бесплатно ќе им дели таблети со јод на 2,2 милиона луѓе што живеат во близина на нуклеарни централи. Целта е подобро да се заштитат...

Литванија со јод ќе се бори против можната радијација од Белорусија

Литванската влада соопшти дека ќе купи повеќе од четири милиони таблети јод во вредност од 900.000 евра, бидејќи соседна Белорусија планира до крајот на...

Македонија на исто ниво, а светот со пораст на синтетичките дроги

Годинава кривично се пријавени 37 лица и има 36 случаи во кои се запленети синтетички таблети, екстази, амфетамин и метамфетамин За само шест месеци годинава...

Малолетничка од Куманово испила 20 таблети

Надлежните од одделението за педијатрија од кумановската болница пријавиле во полиција дека вчера кај нив родители донеле 14 годишно девојче од Куманово, кое испило...

Турската и грчката полиција открија голема количина дрога во таблети

Турската и грчката полиција за борба против трговија со дрога, на грчкото пристаниште Пиреја спроведоа операција во која во контејнер открија многу голема количина...