5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 22:38

Ознака: табановце

На Табановце се чека од 15 до 30 минути

На граничниот премин Табановце за излез од Македонија има зголемена фреквенција на возила и се чека од 15 до 30 минути. Авто мото сојузот на...

На Богородица и Табановце се чека до 15 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен, одобено кон туристичките места и граничните премини. На граничните премини Бопгородица и...

Зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и...

На Табановце за излез од Македонија се чека до половина час

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Утрово на граничниот премин...

На Табановце и на Богородица се чека и по 45 минути

По половина час до 45 минути се чека на граничните премини Богородица и Табановце. иако фреквенцијата на возилата е зголемена, на останатите гранични премини,...

На Табановце за излез од државата се чека до 30 минути

Петнаесет до 30 минути се чека на граничниот премин Табановце за излез од државата, соопшти АМСМ. На останатите гранични премини, како што наведуваат, нема подолги...

Граничниот премин Табановце надграден и модернизиран

Надградениот и осовремен граничен премин Табановце, денеска свечено беше пуштен во употреба. Градежите активнсти кои се спроведуваа во рамки на проектот финансиран од фондовите...

Шверц на археолошки предмети, приведени две лица на Табановце

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Г. (47) од Србија со живеалиште во с. Марвинци, Валандовско, и М.Ј. (51) македонски државјанин со живеалиште во...

Македонија и Србија со заеднички граничен премин на Табановце

Македонија и Србија први во регионот постигнаа договор за олеснување на сите постапки за пренос на стока и патници на граничните премини, изјавија македонскиот...