Ознака: табановце

На Табановце голема колона возила, нема струја на преминот

На Граничниот премин „Табановце“, направена е долга колона на возила, бидејќи нема струја. Не е позната причината зошто нема струја, но веќе е формирана долга...

На граничните премини „Богородица“ и „Табановце“ за излез се чека до...

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а зголемена фреквенција на возила има и на граничните премини „Богородица“ и...

Притвор за Бугаринот кој се обиде да шверцува мигранти на Табановце

Судот му определи 30-дневен притвор на бугарскиот државјанин кој се обиде да шверцува мигранти преку граничниот премин Табановце. Царински службеници при преглед на товарно возило...

Осуммина мигранти пронајдени во возило на Бугарин на Табановце

На Граничниот премин Табановце синоќа во вечерните часови, при преглед на товарно возило биле пронајдени осуммина мигранти од Ирак, без документи за идентификација. Како што...

Продолжениот викенд создаде метеж на граничниот премин „Богородица“

Како резултат на продолжениот викенд поради прославата на велигденските празници, на граничниот премин „Богородица“ кон Грција има зголемена фреквентност. Според информациите од граничната полиција,...

Апсење на „Табановце“

МВР во дневниот билтен информира дека имало апсење на Граничниот премин „Табановце“, вчера во 21,50 часот. -На Граничниот премин „Табановце“ при извршена проверка било констатирано...

На „Табановце“ приведено лице од Алжир

На Граничниот премин „Табановце“ е приведено лице од Алжир, кое употребило туѓ документ за лична идентификација, информира МВР. -На 26.02.2019 во 20:40 часот на Граничниот премин...

Пронајдени кокаин и хероин кај патници во автобус на ГП Табановце

На граничниот премин „Табановце“ синоќа во 22.30 часот полициски и царински службеници извршиле преглед на патници и автобус „Мерцедес“, сопственост на правно лице од...

Со фалсификувана возачка сакал да мине низ Табановце

Бугарски државјанин со фалсификувана возачка дозвола е приведен на Граничниот премин Табановце, информира МВР. -На 03.01.2019 година во 21,15 часот на Полициската станица за Граничен...

Приведен маж кој со фалсификуван пасош се обидел да мине граница

На Граничен премин Табановце е приведено лицето Т.К. (29), кој се обидел со фалсификуван пасош да премине граница, соопшти МВР во денешниот дневен билтен. -Вчера...