7.4 C
Skopje
22.10.2020 - 23:29

Ознака: табановце

Полицаец пропуштил патничка на Табановце без да ѝ побара тест од...

Против 28-годишен полициски службеник од Куманово поднесена е кривична пријава поради злоупотреба на службената положба и овластувањето. Вработениот како полицаец во Полициската станица за граничен...

Застрелан Авганистанец најден покрај патот кај Табановце

Вчера во полицијата било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Табановце имало лице што лежи покрај патот. Полициските службеници излегле на местото и било констатирано дека...

Чулев: Можеме да успееме ако делуваме сите заедно

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев оствари работна посета на граничниот премин Табановце каде се сретна со полициските службеници кои се ангажирани на граничниот...

Мигранти се криеле во цистерна на воз, еден од нив повреден...

Мигрант се здобил со тешки повреди откако го удрило струја на цистерна на товарен воз кај Железничката станица Табановце. Во цистерната имало уште десет...

Приведен Русин на Табановце со украден автомобил и два пиштоли

Руски државјанин со украден автомобил бил фатен на граничниот премин „Табановце“. Во возилото биле пронајдени и два гасни пиштоли. Според информациите на МВР, вчера при...

Возач оставил 10 мигранти на патот кон Табановце и побегнал

Мотопатрола од Полициската станица за граничен надзор „Сопот“ на место викано „обиколница Костурник“, забележала патничко моторно возило „порше каен“ со скопски регистарски ознаки, кое...

Приведен скопјанец кој нападнал царински службеници на Табановце

Синоќа во 23.35 часот на граничен премин Табановце од слобода бил лишен А.И.(32) од с.Трубарево, скопско, поради тоа што ги омаловажувал и се обидел...

Цариници на Табановце за себе наплатиле 1.670 евра и 190 швајцарски...

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 35-годишен скопјанец, водач на смена во царинската подружница Табановце, под сомнение дека сторил кривично дело несовесно работење во...

Извршена обљуба врз жена мигрант кај Табановце

Во Транзитниот центар Табановце двајца мигранти од Иран вчера пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково, им ги одзеле парите и мобилните телефони,...

Србија бара подобро решение за преминот Прешево – Табановце

Царините на Србија и на Македонија работат на подобрување на одредени аспекти од заедничката контрола на граничниот премин Прешево - Табановце, посочи заменик-директорот на...