10.1 C
Skopje
24.4.2019 - 6:47

Ознака: табановце

Апсење на „Табановце“

МВР во дневниот билтен информира дека имало апсење на Граничниот премин „Табановце“, вчера во 21,50 часот. -На Граничниот премин „Табановце“ при извршена проверка било констатирано...

На „Табановце“ приведено лице од Алжир

На Граничниот премин „Табановце“ е приведено лице од Алжир, кое употребило туѓ документ за лична идентификација, информира МВР. -На 26.02.2019 во 20:40 часот на Граничниот премин...

Пронајдени кокаин и хероин кај патници во автобус на ГП Табановце

На граничниот премин „Табановце“ синоќа во 22.30 часот полициски и царински службеници извршиле преглед на патници и автобус „Мерцедес“, сопственост на правно лице од...

Со фалсификувана возачка сакал да мине низ Табановце

Бугарски државјанин со фалсификувана возачка дозвола е приведен на Граничниот премин Табановце, информира МВР. -На 03.01.2019 година во 21,15 часот на Полициската станица за Граничен...

Приведен маж кој со фалсификуван пасош се обидел да мине граница

На Граничен премин Табановце е приведено лицето Т.К. (29), кој се обидел со фалсификуван пасош да премине граница, соопшти МВР во денешниот дневен билтен. -Вчера...

На Табановце за излез од Македонија се чека до половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а сообраќајот се одвива по суви коловози. На граничниот премин Табановце, за...

АМСМ: На Табановце за излез се чека до 45 минути

На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а за излез од Македонија се чека од 30 до 45 минути, соопшти АМСМ. На останатите...

На Табановце се чека до 20 минути за излез од Македонија

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а времето на...

Зголемена фреквенција на Табановце – се чека до 30 минути

На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, при што времето на чекање е околу 30 минути. Како што соопшти АМСМ, на останатите гранични...

Гужва на граничните премини Табановце и Богородица

На граничните премини Табановце и Богородица денеска има зголемена фреквенција на возила. На Табановце за излез од земјата се чека од 30 до 45...