15.3 C
Skopje
6.4.2020 - 14:05

Ознака: Сљеме

Влхова повторно подобра од Шифрин во слалом

Словачката скијачка го повтори успехот од пред десетина дена, кога триумфира во слаломот на Сљеме, во Загреб Светската шампионка во велеслалом, Петра Влхова од Словачка,...