Ознака: СЦ „Борис Трајковски“

Се расчистува дивата депонија кај „Борис Трајковски“

Општина Карпош започна со чистење на теренот во близина на Спортскиот центар „Борис Трајковски”, кој изминатава недела гореше во два наврати. - Од утринава, на...

Четврто издание на меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Скопје на мраз“

Викендов во Скопје ќе се одржи четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Скопје на мраз“. Во петок и во сабота на лизгалиштето во СЦ...

Лута рана, синдикални права и студено пиво

Заврши „Таксират 2019“  Со настапот на  легендарниот андерграунд-технодиџеј и поп-суперѕвезда Свен Ват, од многумина нарекуван и таткото на рејверските забави, вчерaвечер во преполната сала на ...

Кадетското СП – нов импулс за македонскиот ракомет

Организацијата на СП за играчи до 19 години е од голема важност за афирмацијата и за развојот на ракометот во младите категории. РФМ веќе...

Почнуваат летните лудории во аквапаркот

Аквапаркот, кој е во состав на СЦ „Борис Трајковски“, утре официјално ќе ја почне новата летна сезона. Отворањето е закажано за 10 часот, од...

Промовирана книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ на Зоран Михајлов

Во присуство на голем број спортски работници и гости, вчера во салата за конференции во СЦ „Борис Трајковски“, Скопје, беше промовирана книгата „Спортски стории:...

Се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Лизгалиштето во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ се отвора утре. Посетителите ќе може да уживаат во рекреативно, уметничко лизгање и хокеј. Игралиштето располага со најдобри услови...

Watch My Hero Academia 4 Episode 10 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll account discord

My Hero Academia 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/Nw8k) Episode 25 at website https://animefreak.ws anime freak new site