10.3 C
Skopje
13.5.2021 - 2:26

Ознака: суспензија

САС ја укина двегодишната суспензија на Манчестер сити

Спортскиот арбитражен суд (САС) му ја укина двегодишната забрана за настап во европските клупски натпреварувања на премиерлигашот Манчестер сити. САС објави дека клубот е...

„Виз ер“ ја продолжи суспензијата на летовите од и до Македонија

Министерот за транспорт Горан Сугарески минатата недела изјави дека се разговара, но оти сѐ уште е рано за одлука за отворање на аеродромите Нискобуџетната авиокомпанија...

Најгласните поборници за симнување на руското знаме се жалат дека тоа...

Став на Ненси Армор Ју-ес-еј тудеј Претставниците на олимписката заедница сакаат да ве запознаат со фактот дека се згрозени од последните напори на Русија да го...

Нов удар за Џонсон – одлуката за суспензија на парламентот е...

Врховниот суд на Британија ја прогласи за незаконска одлуката на премиерот Борис Џонсон за суспензија на парламентот, која доведе до продлабочување на политичката криза...

Британската влада го суспендираше парламентот во наредните пет недели

Британската влада официјално го суспендираше парламентот, испраќајќи ги пратениците дома во следните пет недели, во услови на криза околу брегзит. Законодавниот дом беше официјално...

Кралицата го одобри барањето на Џонсон за суспензија на Парламентот

Британската кралица Елизабета Втора го одобри барањето на премиерот на Велика Британија Борис Џонсон за суспензија на работата на Парламентот во времетраење од пет...

Суспендирани 19 полициски службеници во Приштина, меѓу уапсените и 9 граѓани

Шефицата на Полицискиот инспекторат во Приштина, Мирадиј Кељменди соопшти дека 19-те уапсени полицајци се суспендирани од должноста и определен им е притвор од 48...

Рама: Харадинај лаже, не барав укинување туку суспензија на таксите

Албанскиот премиер, Еди Рама, повтори дека косовскиот премиер, Рамуш Харадинај излажал кога рекол дека тој од него на берлинскиот самит побарал да бидат укинати...

Четиригодишна суспензија за Кипроп, олимпискиот шампион на 1.500 метри

Кениецот Асбел Кипроп, олимпискиот шампион на 1.500 метри од Пекинг 2008-та и трикратен светски првак (Даегу 2011, Москва 2013 и Пекинг 2015-та), е суспендиран...

Суспензијата на партијата на Орбан ги подели Европејците

Одлуката за суспензија, а не исклучување на Фидеш од Европската народна партија, беше дочекана со остри критики и оценета како посрамотување на Европа и...