Ознака: „Суперхикс“

Со концерт на „Суперхикс“ вечерва завршува проектот „Култура во време на...

По 50 маалски концерти, вечерва запира „Култура во време на корона“. На денешната прес-конференција преставниците на градските културни институции информираа за резултатите од проектот....

„Суперхикс“ во домашни услови снимија спот за песна посветена на карантинот

Карантинот не ги обесхрабри членовите на „Суперхикс“, туку напротив, ги мотивираше во домашни услови да настане нивната нова песна „СКАрантин“. Се работи за бунтовна, игрива...

„Суперхикс“ ги повикуваат обожавателите на соработка!

Петар Младеновски, заедно со својот бенд „Суперхикс“ ги повикува обожавателите на соработка. Точно во 15 часот на социјаланите мрежи тие го промовираа својот најнов...

„Суперхикс“ со спот ја претставува новата песна „Ана“

Групата „Суперхикс“, која минатата година прослави 25 години успешна кариера, со многу настапи и концерти, со исто темпо ја продолжува и оваа година. Деновиве...

Лута рана, синдикални права и студено пиво

Заврши „Таксират 2019“  Со настапот на  легендарниот андерграунд-технодиџеј и поп-суперѕвезда Свен Ват, од многумина нарекуван и таткото на рејверските забави, вчерaвечер во преполната сала на ...

„Суперхикс“ 25-та ја заокружија со концерт за паметење во МКЦ!

Групата „Суперхикс“, како и што најави, 25-те години континуирана и успешна активност на музичката сцена ги прослави со синоќешниот концерт за паметење, во Дансинг...

Додека сум свесен што е исправно за мене, нема да престанам...

Петар Младеновски, лидер на групата „Суперхикс“ Роденденскиот концерт на „Суперхикс“, со кој одбележуваат 25 активни години на музичката сцена, ќе се одржи утревечер во Младинскиот...

„Суперхикс“ слави 25 години

„Суперхикс“ на 3 март во МКЦ ќе прослави 25 години од својот прв настап во некогашниот „Доорс“ во Дебар Маало. „Банда инструментале“ на истиот...

Слушајте музика, а не говори на партиски лидери

Музичарите често се на удар на дневната политика, а поводи има многу: користењето субвенции за поттикнување на македонската музика, високите фестивалски награди, кои за...