Ознака: суперлига

Шампионот МЗТ пресилен за Куманово

Во рамките на 8-то коло од кошаркарската Суперлига, кошаркарите на Куманово на гостински терен загубија од екипата на МЗТ Скопје со 92-57 (47-25 полувреме),...

Шампионот Работнички фаќа приклучок

Кошаркарите на Работнички остануваат во трката за првото место на табелата во пресрет на плејоф-завршницата, откако во мечот од 7-то коло од Суперлигата, потешко...

Еурофарм Работник славеше во дербито во Битола

Металург загуби од Еурофарм Работник со 28-41 во дербито одиграно во Битола, во рамките на 7-то коло од плејоф-завршницата на домашниот ракометен шампионат. Натпреварот беше...

Шампионот го доби дербито по голема борба

Шампионот Вардар го совлада Металург со 32-31 во неизвесниот дерби-меч од 5. коло од плејофот во ракометната Суперлига. Во натпревар во кој двата тима...

Шампионот Работнички пресилен за Куманово

Во рамките на првото коло од плејофот кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен загубија екипата на Работнички со 57-75 (28-38), со што го доживеаја...

Еурофарм Работник го доби првенственото дерби во Автокоманда

Ракометарите на Металург загубија од Еурофарм Работник со 25-32 (12-13), во првенствениот дерби-дуел одигран попладнево во салата „Автокоманда“ во Скопје. Битолчани ја направија пресудната предност...

Вечерва првото дерби Металург – Еурофарм Работник

Дуелот од второто коло од Суперлигата се игра од 18 часот, во салата „Автокоманда“ во Скопје Ракометарите на Металург и на Еурофарм Работник денеска ќе...

Ракометарките на Металург славеа во Куманово во дербито на колото

Во рамките на 17-то коло од женската ракометна Суперлига ракометарките на Куманово синоќа на домашен терен загубија од ЖРК Металург со 22-30 (11-14), со што пропуштија...

Досега Металург и Куманово обезбедија играње во плејофот

Викендов продолжуваат натпреварите и во женската ракометна Суперлига, со 15-то коло. По одигрувањето на 18 кола и ракометарките ќе разигруваат во плејоф и во...

УЕФА и клубовите се договорија, нема суперлига

УЕФА и ЕКА потпишаа меморандум за разбирање до 2024 година според кој „ќе продолжат заеднички да работат на обезбедување благосостојба и стабилност на европскиот...