38.8 C
Skopje
31.7.2021 - 18:29

Ознака: суперлига

РФМ ја запре на 15 дена и групата Б на Суперлигата

Ра­ко­мет­на­та фе­де­ра­ци­ја на Ма­ке­до­ни­ја (РФМ) офи­ци­јал­но ги за­пре си­те натпреварувања во ма­шка­та Су­пер­ли­га. По ми­на­то­не­дел­но­то за­пи­ра­ње на ме­че­ви­те на гру­па­та А, по­ра­ди по­зи­тив­ни слу­чаи...

Хорват и Мајиќ го обележија колото

Крилото Хорват играјќи како бек имаше 10 гола и 10 асистенции за Металург. Најефикасен во второто коло беше Мајиќ од Бутел, со 14 погодока РАКОМЕТ...

Металург славеше на отворањето на Суперлигата

Ракометарите на Металург го совладаа Еурофарм Пелистер 2 со 25-21 (11-11) во Автокоманда, на отворањето на новата сезона во Суперлигата. Домашната екипа со цврста одбрана...

Извлечени двојките, сезоната почнува на 12 септември

Во 1-то коло на групата А играат Јуниор КВ - Пролет, Астраион - Радовиш и Голден Арт КЛ7 - Охрид (Струга е слободна), а...

Одложената сезона во кинеската Суперлига ќе почне на 25 јули

Кинеската Суперлига во фудбал ќе почне на 25 јули, по одложувањето од речиси пет месеци, соопшти Фудбалската асоцијација на Кина (КФА), пренесува „Ројтерс“. Лигата...

Првите четири тима продолжија со победите

РАКОМЕТ - СУПЕРЛИГА, МАЖИ Ракометарите на Металург, Пролет, Бутел и на Охрид ја продолжија својата доминација и во мечевите од 16. коло од машката Суперлига....

Предлог тимовите од Регионалната лига од почеток да играат во Суперлигата

Враќање на учесниците во Регионалната лига во регуларниот дел од натпреварувањето во домашната Суперлига беше една од главните теми на годинашното собрание на Ракометната...

Кбијашвили му донесе бод на Металург

Пролет беше на прагот целосно да го изненади клубот од Автокоманда во 3-то коло од машката Суперлига Со гол во последната секунда од натпреварот, ракометарите...

Металург, Радовиш и Пролет со победи ја почнаа сезоната

Сигурен и успешен почеток на годинашната сезона во машката Суперлига имаа ракометарите на Металург, Радовиш и на Пролет. Првиот тим на Металург беше супериорен...

Ракометарките на Металург ја вратија шампионската титула во Автокоманда

  Ракометарките на Металург ја освоија шампионската титула во Суперлигата со убедлива победа над Стружанка од 32-18 во решавачкиот меч од последното коло, одигран попладнево...