Ознака: суперлига

Котевски: Да играме ракомет и да уживаме во тоа што го...

За две години успеавме да направиме нешто што ретко кој го очекуваше. Но штом има посветеност и љубов кон тоа што се работи, добра...

Шест екипи во трка за плејофот

Трката за пласман во плејоф-завршницата во машката ракометна Суперлига станува сѐ поинтересна и понеизвесна. Дури шест екипи се во игра за освојување на првите...

Шест екипи во трка за плејоф

По 11-те кола во машката Суперлига, шест екипи се во трка за пласман во плејоф-завршницата од домашното првенство, каде што има место само за...

Че­фе­рин и Ање­ли за­ед­нич­ки се изјаснија против суперлигата

Пла­но­ви­те за европ­ска су­пер­ли­га во фуд­бал се фик­ци­ја, спо­ред двај­ца­та нај­моќ­ни функ­ци­о­не­ри во европ­ски­от фуд­бал, пре­тсе­да­те­лот на Европ­ска­та фуд­бал­ска уни­ја (УЕФА), Сло­ве­не­цот Але­ксан­дер Че­фе­рин...

Домаќините доминантни

Доминантна игра и сигурни победи на домашните екипи ги обележија мечевите од 8-то коло во ракометната Суперлига за мажи. Пелистер во дуелот со Прилеп...

„Суперлигата би имала сериозно влијание врз професионалниот фудбал“

ЕЛ ја поддржува УЕФА во организацијата на куповите и го дели важниот принцип на УЕФА за заштита и за унапредување на натпреварувачката рамнотежа во...

УЕФА ќе се обиде да го спречи создавањето на Суперлигата

Претседателот на УЕФА Александар Чеферин се спротивстави на создавањето на Суперлигата чие создавање беше најавено изминатите денови. Информациите дека 11 клубови сакаат да создадат своја...

Еурофарм Работник и понатаму без загубен бод

Седум победи во седум одиграни кола и прво место на табелата е ефектот што го бележат ракометарите на Еурофарм Работник во машката Суперлига. Победата...

Прилеп „украде“ бод во Струга

Ракометарите на Прилеп го направија најголемото изненадување во мечевите од 5-то коло од Суперлигата за мажи, во кое на гостински терен ја изненадија Струга....

Само домашни победи

Ракометарите на Пелистер забележаа победа со 32-30 во 2-то коло од машката Суперлига, во дерби-дуелот со Пролет. Домашниот терен им даде сигурност на битолчани,...