14.8 C
Skopje
21.10.2021 - 18:32

Ознака: Суперкуп

Кепа најзаслужен за вториот триумф на Челси

Челси го совлада Вилјареал на пенали, со 6-5, а Кепа Аризабалага, кој влезе во игра на местото на Едуар Менди, во 120. минута, одбрани...

По шест месеци УЕФА ќе организира меч со гледачи

За дуелот Баерн - Севилја на 24 септември во Будимпешта, УЕФА привремено дозволи исполнетост на стадионот до 30 отсто. Поради пандемијата на коронавирусот, од...

Вардар го одбрани Суперкупот

Шампионот Вардар го одбрани трофејот во македонскиот Суперкуп, откако славеше со 26-24 против освојувачот на Купот, Металург. Вардарци имаа потполна контрола од самиот почеток, па...

Металург и Вардар ќе играат за трофејот во Суперкупот

Во спортската сала во Куманово, вечерва, (20.30 часот, пренос на ТВ Телма) треба да се одигра третиот ракометен Суперкуп на Македонија, во кој силите...

Проклетството меѓу стативите и натаму го мачи Ливерпул

Со голема смиреност и самоувереност, голманот кој како слободен играч летово пристигна во редовите на Ливерпул, во неизвесната пенал-серија против Челси во европскиот Суперкуп,...

Ливерпул преку пенали го освои четвртиот Суперкуп

Во дуелот во Истанбул, меѓу два англиски тима, Ливерпул го совлада Челси, на пенали со 5-4 (по 120 минути игра беше 2-2) Европскиот првак Ливерпул...

Суперкуп – прв сеанглиски дуел: Ливерпул – Челси

За првпат по 2013-та во суперкуп-мечот ќе нема шпански екипи, а Истанбул ќе биде седмиот град домаќин на еден ваков меч (меѓу нив беше...

Суперкупот на Шпанија ќе се игра во Саудиска Арабија

Челниците на Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја потврдија одлуката натпреварот во Суперкупот, во наредните шест години, да се игра во Саудиска Арабија. Следната сезона...

Роналдо е „специјалист“ за голови во финалиња

Јувентус по осми, рекорден пат е освојувач на Суперкупот на Италија по триумфот над Милан со 1-0 на мечот одигран во Саудиска Арабија пред...

Јувентус и Милан на 16-ти јануари ќе играат за Суперкупот на...

 Италијанскиот шампион Јувентус и Милан ќе играат за Суперкупот на Италија на 16 јануари, среда, објави локалната фудбалска федерација. Мечот за трофејот ќе се одржи...